Jak dbać o obrączki ślubne?

Jak dbać o obrączki ślubne?

Jak dbać o obrączki ślubne?

Znaleźliście już idealne obrączki ślubne? To doskonały czas, aby dowiedzieć się, jak o nie dbać. Im szybciej poznasz skuteczne wskazówki, tym dłużej będą one zachwycać swoim blaskiem. Przejdź do dalszej części artykułu i poznaj wskazówki dotyczące przechowywania i czyszczenia obrączek ślubnych!

Co musisz wiedzieć na początek?

Wiedza na temat samej obrączki jest bardzo cenna w kontekście prawidłowego przechowywania. Ponieważ to od próby złota zależy, jak obrączka jest podatna na zniszczenia, a w konsekwencji łączy się to z tym, jak powinno się dbać o biżuterię.

Czyste złoto jest bardzo miękkie, przez co łatwo tworzą się na nim zarysowania. Dlatego, aby zminimalizować ryzyko zarysowań, najczęściej wybierane są niższe próby złota z dodatkiem innych metali. Złoto o wysokiej jakości, które jednocześnie jest twarde to próba 585, oznacza to, że obrączka zawiera 58,5% złota. Mimo tego, że stają się one znacznie odporniejsze niż czyste złoto, to nie należy zapominać, że wciąż wymagają one troski od użytkownika. 

Podsumowując, niskie próby złota oznaczają, że obrączka będzie trwalsza na wszelkie uszkodzenia oraz zarysowania.

Jak dbać o obrączki ślubne? 

Pierwsza rzecz, którą warto wykonywać regularnie to czyszczenie obrączek ślubnych. Oczywiście przy użyciu produktów odpowiednio do tego przeznaczonych. W sklepach jubilerskich można znaleźć ściereczki lub chusteczki do czyszczenia biżuterii. Ale możesz czyścić je również domowymi metodami za pomocą szczoteczki do zębów i ciepłej wody z cytryną lub płynem do naczyń. Nie powinno się pozostawiać biżuterii wilgotnej, dlatego po kąpieli obrączki można wysuszyć suszarką.

Rękawiczki ochronne to Twój dobry przyjaciel podczas sprzątania, nie zapominaj o nich. Obrączki są wtedy narażone na zarysowania, a przede wszystkim działanie silnych detergentów. Na co dzień tak samo warto zwracać uwagę na obrączki podczas zwykłych czynności. Nawet mycie rąk ma niekorzystny wpływ na wygląd obrączek. Ostrożność jest wskazana również, kiedy trzymamy w dłoniach przedmioty twardsze od obrączki, takie jak nożyczki, klucze czy chociażby sztućce. Obrączki są narażone na uszkodzenie nawet w chwili, w której otwieramy drzwi i chwytamy za klamkę.

Jak przechowywać obrączki ślubne?

Najlepszą radą jest stworzenie specjalnego miejsca, do którego będziecie odkładać obrączki. Półka w łazience czy szuflada to nie jest odpowiednie miejsce do przechowywania. Idealnie sprawdzi się do tego szkatułka, czy chociażby stojak na obrączki. Jednak pudełka z miękkim materiałem wydają się być w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem. Przeznaczone miejsce nie tylko ochroni Wasze obrączki przed zniszczeniem, ale również przed zagubieniem.

Zadbaj o to, aby miejsce przechowywania obrączek znajdowało się poza zasięgiem małych dzieci czy zwierząt.

Miej na uwadze, że obrączki to biżuteria na całe życie, więc powinny jak najdłużej zachować swój wygląd i blask, a bez odpowiedniej troski może to nastąpić bardzo szybko. Obrączki ślubne są narażone na zniszczenia nawet podczas codziennych czynności, więc warto być świadomym, w jaki sposób tych sytuacji unikać. Teraz już wiesz, jak dbać o obrączki ślubne, aby zachowały swój piękny wygląd na lata. Jeżeli potrzebujesz więcej porad, zapraszamy Cię na naszego bloga!

Brak komentarzy

Przepraszamy, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.