Jak dobrać obrączkę do pierścionka zaręczynowego?

Jak dobrać obrączkę do pierścionka zaręczynowego?

Jak dobrać obrączkę do pierścionka zaręczynowego?

Pierścionek zaręczynowy wraz z obrączką ślubną będą nam towarzyszyć przez całe życie. Oba krążki są dowodem najpiękniejszych uczuć i wielkiej miłości, a z tego powodu nie będziemy się z nimi rozstawać. Jest to wystarczający powód, aby poświęcić czas i zastanowić się, jak dobrać obrączkę do pierścionka zaręczynowego – zostańcie z nami, przygotowaliśmy dla Was kilka porad!

Pierścionek zaręczynowy a obrączka ślubna

Pierścionek zaręczynowy to biżuteria, którą kobieta widzi po raz pierwszy w chwili oświadczyn. Wybrany kolor złota, kamień czy zdobienia to indywidualna decyzja jej Ukochanego, być może była kierowana pewnymi wskazówkami, jednak najczęściej przyszła Pani Młoda nie spodziewa się, jaki symbol miłości otrzyma.

Sytuacja diametralnie się zmienia, kiedy przychodzi chwila na wybór obrączek ślubnych. Przyszła Pani Młoda odgrywa znacznie większą rolę w podjęciu decyzji. Obrączka dopasowana do pierścionka to misja, którą trzeba wykonać i znaleźć idealne połączenie.

Jak dobrać obrączkę do pierścionka zaręczynowego?

Jeżeli dotarłaś już do momentu, w którym chcesz wybrać obrączki ślubne, warto zastanowić się jak będziesz nosić biżuterię ślubną? Pierścionek zaręczynowy i obrączka na jednym palcu czy osobno? Dlaczego to takie istotne? Pierścionek zaręczynowy i obrączka noszone osobno pozwalają na większą dowolność, choćby w doborze szerokości obrączki.

Przejdźmy zatem do głównego wątku tego artykułu, czyli poznajmy odpowiedź na pytanie, jak dobrać obrączkę do pierścionka zaręczynowego?

Dobieramy obrączkę do pierścionka zaręczynowego, dlatego wyjściową kwestią jest to, jak wygląda Twój pierścionek. Jego kolor, kształt, wielkość kamienia jest dużą informacją, jak powinna wyglądać obrączka ślubna.

  • Klasyczny pierścionek zaręczynowy z pojedynczym kamieniem – to tak naprawdę model, który daje największą dowolność podczas wyboru obrączki ślubnej. Można powiedzieć, że większość modeli będzie do niego pasować, jedyna cecha, którą warto dopasować to kolor złota. Choć tak naprawdę, nie jest to koniecznością, decyzja należy do Państwa Młodych.
Pierścionek zaręczynowy złoto próba 585 z brylantem wzór Pz-18
  • Pierścionek zaręczynowy z dużym kamieniem – wielki brylant czy szmaragd wystarczająco będzie rzucać się w oczy, w takim przypadku lepiej zrezygnować ze zdobień na obrączce i wybrać klasyczny model z drobnym kamieniem pośrodku. Możesz zdecydować się również na obrączkę o zróżnicowanej strukturze, gdzie połowa jest błyszcząca, a reszta matowa. 
Pierścionek zaręczynowy złoto próba 585 z brylantem wzór Pz-80
  • Pierścionek zaręczynowy ze zdobieniem – nietypowy kształt znacznie ogranicza możliwości. Coraz częściej Panowie wybierają pierścionki, które wyglądają okazale, ale przez to zdobiona obrączka będzie się z nim niekorzystnie prezentować. W takim przypadku również lepiej postawić na klasyczny krążek bez zdobień lub z malutkim kamieniem.
Pierścionek zaręczynowy złoto próba 585 z brylantem wzór Pz-7
  • Pierścionek zaręczynowy wysadzany kamieniami – dzięki kamieniom pięknie się błyszczy i wygląda niezwykle ozdobnie. Jednak brylanty osadzone na połowie pierścionka, nie sprawiają, że Twoja obrączka musi być skromna. Niech błyszczy równie mocno, jak pierścionek. Możesz dobrać obrączkę z łańcuszkiem kamieni, ale jednocześnie tradycyjną lub nowoczesną o nietypowym kształcie.
Pierścionek zaręczynowy złoto próba 585 z brylantem wzór Pz-78
  • Pierścionek zaręczynowy z dwukolorowego złota – coraz popularniejszy staje się trend biżuterii w dwóch, a nawet w kilku kolorach złota. I jest to powód do radości, ponieważ daje nam możliwość wybrania obrączki w dowolnym kolorze. Pary Młode równie często decydują się na dwukolorowe obrączki, aczkolwiek lepiej dobrać obrączkę stworzoną z jednego koloru złota.
Pierścionek zaręczynowy złoto próba 585 z brylantem wzór Pz-77
  • Minimalistyczny pierścionek zaręczynowy z małym kamieniem lub bez – biżuteria musi się błyszczeć, wobec tego obrączka ślubna powinna mieć kamień. Skoro Twój pierścionek jest delikatny, bez większych zdobień i dekoracji, możesz dobrać do niego większość obrączek ślubnych – o niezwykłym kształcie, z kilkoma kamieniami, dwukolorowe, a także tradycyjne.
Pierścionek zaręczynowy złoto próba 585 z brylantem wzór Pz-56
  • Nowoczesny pierścionek zaręczynowy – fantazyjne zdobienie czy kształt rzuca się w oczy, dlatego też taki pierścionek nie będzie współgrać z elegancką obrączką. Najlepiej połączyć go z minimalistyczną biżuterią ślubną.
Pierścionek zaręczynowy złoto próba 585 z brylantem wzór Pz-79
  • Pierścionek zaręczynowy w stylu vintage – ażurowa struktura, grawery i wszelkie dekoracje. Pierścionek z wieloma zdobieniami dobrze jest połączyć z obrączką, które będzie powielać jeden z tych elementów np. grawer. 
Pierścionek zaręczynowy złoto próba 585 z brylantem wzór Pz-3
  • Cienki pierścionek zaręczynowy z łańcuszkiem kamieni – będzie szczególnie prezentować się z obrączką o podobnym stylu. Obrączka ślubna może być od niego szersza, prezentując przy tym złoto, z którego została wykonana.

A co jeśli Twój narzeczony zamarzył sobie obrączki ślubne niepasujące do pierścionka zaręczynowego? Pamiętaj, że możliwości personalizacji jest bardzo wiele. Wasze obrączki nie muszą być identyczne, wystarczy, że będzie łączył je jeden wybrany element. Mogą mieć ten sam kształt, ale dwa różne kolory złota. Możecie zdecydować się na obrączki ślubne z identycznym zdobieniem, dla Twojego męża w jednym kolorze, a dla Ciebie z dwukolorowego złota.

Jak dobrać obrączkę do pierścionka zaręczynowego? Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, jest to kwestia bardzo indywidualna i opiera się na poczuciu estetyki. Jeżeli lubisz ozdobną biżuterię, to postaw na podobną obrączkę ślubną. Nasze porady zostały stworzone tak, aby pierścionek zaręczynowy i obrączka ślubna idealnie się ze sobą łączyły i nie przyćmiewały nawzajem. Pomimo tego, obrączka ślubna to biżuteria tak bliska naszemu sercu, że powinna w nim odnaleźć swoje miejsce i wpasować się w nasze gusta.

Mamy nadzieję, że skorzystasz z naszym rad i znajdziesz obrączkę dopasowaną do pierścionka zaręczynowego. Po więcej porad związanych z biżuterią, zapraszamy do śledzenia naszego Bloga!

Brak komentarzy

Przepraszamy, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.