Jak wybrać idealny pierścionek zaręczynowy?

Jak wybrać idealny pierścionek zaręczynowy?

Jak wybrać idealny pierścionek zaręczynowy?

Zaręczyny to bardzo ważny moment w życiu, a przede wszystkim bardzo ważny znak miłości dla kobiety. Mężczyzna stoi przed bardzo ciężkim wyborem. Jak znaleźć pierścionek zaręczynowy, który spodoba się ukochanej? Przygotowaliśmy 5 punktów, które znacznie skrócą Twoją drogę poszukiwania idealnego pierścionka zaręczynowego.

Wyznacz swój budżet na pierścionek

Być może jest to prosta i banalna kwestia, jednak bez wątpienia jest jednym z najważniejszych wyznaczników przy zakupie pierścionka zaręczynowego. Pamiętaj, że sama decyzja o zaręczynach jest ważna i to ona mówi o Twoich uczuciach, a nie kwota pieniędzy przeznaczonych na pierścionek zaręczynowy.

W Polsce nie istnieje żadna reguła, która sugeruje ile powinno się wydać na pierścionek. Każdy mężczyzna swoją decyzję powinien podjąć w oparciu o swoje możliwości finansowe. Jednak ograniczenia finansowe nie stanowią tutaj dużej przeszkody, ponieważ nawet z niskim budżetem można znaleźć piękny pierścionek zaręczynowy.

Wybierz kamień na pierścionku

Najważniejszymi najpiękniejszym elementem na pierścionku jest właśnie kamień. To dzięki niemu zyskuje on ten wyjątkowy charakter. Nie trudno zgadnąć, że to diament króluje wśród wybieranych kamieni na pierścionek zaręczynowy. Jego sukces nie tkwi tylko i wyłącznie w modzie kreowanej przez społeczeństwo. Diament jest najtwardszym z minerałów, zapewnia jednocześnie trwałość biżuterii oraz pięknie się prezentuje.

Podczas poszukiwań pierścionka zaręczynowego na pewno będą pojawiać się pierścionki z brylantem. A brylant jest po prostu oszlifowanym diamentem. Oszlifowany diament jest odporny na zarysowania oraz matowienie, tym samym będzie pięknie błyszczeć na dłoni.

Poza diamentami dostępne są również pierścionki zaręczynowe z kolorowymi kamieniami szlachetnymi, takie jak szafir lub szmaragd. W tej kwestii najlepiej delikatnie podpytać swoją wybrankę. W końcu nie każda kobieta musi marzyć o pierścionku z diamentem.

Wybierz kolor złota

Żółte, białe, a może różowe? Do niedawna to żółte złoto królowało wśród pierścionków zaręczynowych. Jednak białe złoto zdecydowanie zmienia tę tendencję i kobiety chętniej chodzą właśnie w takich pierścionkach. Dla niezdecydowanych znajdą się również pierścionki w dwóch kolorach. Żeby podjąć dobrą decyzję z wyborem koloru złota najlepiej obserwować ukochaną. Jaką najczęściej nosi biżuterię? Jeśli w jej szkatułce przeważa złota biżuteria to nie powinieneś mieć większego problemu z wyborem odpowiedniego pierścionka zaręczynowego.

Wybierz styl pierścionka zaręczynowego

Styl wykonania pierścionka to chyba największe wyzwanie. Jednak dużą podpowiedzią może być sposób, w jaki ubiera się Twoja kobieta. Dla Pań, które uwielbiają elegancki i ekstrawagancki styl dobrze wpasują się pierścionki z kamieniami osadzonymi w kilku miejscach, tworzących kompozycje. Miłośniczki klasyki na pewno polubią się z pierścionkiem jednokamieniowym, delikatne grawery lub fantazyjnie uformowany pierścionek również mogłyby się doskonale sprawdzić. Kobiety, które stawiają na bardziej sportowy styl lub po prostu nie noszą biżuterii będą dobrze czuć się w delikatnym pierścionku z małym kamieniem.

Wybierz odpowiedni rozmiar 

Duży kłopot może wiązać się z wyborem odpowiedniego rozmiaru pierścionka dla ukochanej. Mało jest mężczyzn, którzy przed zaręczynami znają rozmiar palca swojej wybranki. Jak zatem wybrnąć z tej sytuacji? Jeśli Twoja dziewczyna nosi pierścionki, najprościej będzie niezauważenie zmierzyć jego obwód i nim sugerować się przy wyborze pierścionka. Ale zwróć uwagę, czy jest noszony na tym samym palcu, na którym nosi się pierścionek zaręczynowy. Pamiętaj, że każdy palec posiada inny rozmiar. Jeśli będziesz sugerować się rozmiarem pierścionka, który jest noszony np. na palcu wskazującym, nie musi on pasować na palec serdeczny.

Możesz również poprosić o pomoc bliską osobę Twojej ukochanej, która może zabrać ją do jubilera i sprawdzić jaki jest rozmiar jej palca. Jeśli udało Ci się uzyskać jakieś informacje dotyczące rozmiaru, ale mimo to nadal wahasz się i nie jesteś pewien – wybierz większy rozmiar pierścionka. Jeśli będzie za duży, jego rozmiar zawsze można dopasować.

Liczymy, że wybór pierścionka zaręczynowego stanie się o wiele prostszy i dokonasz najlepszego wyboru, a Twoja narzeczona na pewno będzie zachwycona.

Być może to właśnie nam powierzysz stworzenie tego jedynego pierścionka zaręczynowego. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą pierścionków zaręczynowych. Pragniemy tworzyć najpiękniejszą biżuterię, w końcu zostaje ona na całe życie. Dlatego jeśli masz w swojej głowie obraz idealnego pierścionka zaręczynowego dla swojej ukochanej, napisz do nas, a my zrobimy go na Twoje życzenie.

Brak komentarzy

Przepraszamy, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.