Jak zorganizować zaręczyny?

Jak zorganizować zaręczyny?

Jak zorganizować zaręczyny?

Każda kobieta wyczekuje tego momentu, w którym jej ukochany wyzna jej miłość i poprosi o rękę. Chodzi oczywiście o zaręczyny. Dla Panów ta chwila z pewnością jest równie ważna, jednak wiąże się ze stresem i dużymi przygotowaniami. Dlatego przygotowaliśmy poradnik, z którego dowiesz się, jak zorganizować zaręczyny i o niczym nie zapomnieć!

Organizacja zaręczyn najczęściej leży po stronie przyszłego Pana Młodego, i to do niego należy zaplanowanie okoliczności, w jakich odbędą się oświadczyny, a także zakup pierścionka zaręczynowego. Będzie to kilka decyzji, które trzeba podjąć samodzielnie, jednak z dobrą organizacją wszystko przebiegnie zgodnie z myślą. 

Wielkie emocje i łzy szczęścia – zaręczyny same w sobie są wyjątkowym momentem w życiu dwojga ludzi, ale zawsze można zrobić coś, dzięki czemu będzie jeszcze lepszy. Pomysł na oświadczyny powinien być dedykowany Twojej Ukochanej, dlatego Twoim pierwszym zadaniem powinno być poznanie jej upodobań, a może nawet marzeń.

Od czego rozpocząć planowanie zaręczyn?

Możesz szukać inspiracji, pomysłów na zaręczyny, ale pamiętaj, że każda kobieta jest inna i wyjątkowa. Twoja Ukochana może marzyć o kameralnych oświadczynach w domowym zaciszu lub w pokoju hotelowym podczas wyjazdu, podczas gdy Ty oświadczysz się jej w publicznym miejscu na oczach wielu ludzi. Takie zaręczyny z pewnością będą stresujące dla Was dwojga, a przy tym nie będą spełnieniem marzeń.

Jak zorganizować zaręczyny? Wszystkiego, co powinieneś wiedzieć dowiesz się z dalszej części artykułu.

Pomysł na zaręczyny

Zaręczyny nie są tylko dla Twojej przyszłej narzeczonej, dlatego podczas tego dnia możesz zrealizować również własne pomysły, które Ci się marzą. Mimo wszystko, motyw przewodni powinien być odpowiedzią na informacje, które otrzymasz od swojej przyszłej narzeczonej. Zanim zaczniesz badać teren, pamiętaj – rób to dyskretnie! Nie dawaj swojej dziewczynie sygnałów, że chwila zaręczyn zbliża się wielkimi krokami. Pozwól jej samej opowiedzieć o tym, jak wyobraża sobie ten dzień.

Musisz dowiedzieć się, czy marzy o romantycznym wyjeździe tylko we dwoje, a może chciałaby dzielić tę chwilę z bliskimi osobami? Skok ze spadochronem, wycieczka w góry, czy kolacja w ulubionej restauracji? Jest wiele pytań, na które musisz poznać odpowiedź, aby zorganizować idealne zaręczyny.

Jeżeli będziesz mieć wstępny zarys, co powinno być główną atrakcją, możesz przejść dalej i ustalić szczegóły.

Plan na zaręczyny

Kolejnym krokiem jest przygotowanie planu, krok po kroku. Po pierwsze, wybierz datę – może być to rocznica jakiegoś ważnego dla Was wydarzenia. Jeżeli w najbliższym czasie żadna z tych dat się nie pokrywa, a Ty czujesz, że właśnie teraz jest odpowiedni moment, nie zwlekaj! Wybierz dowolny dzień, będziecie mieli zupełnie nowe święto, które będzie Wam kojarzyć tylko i wyłącznie z zaręczynami.

Po drugie, wybierz dokładny czas i miejsce. Jeżeli atrakcja, podczas której masz zamiar wyciągnąć pierścionek zaręczynowy, w pewnym stopniu narzuca Ci dokładną lokalizację i godzinę to nie masz się o co martwić. W przeciwnym razie, musisz pomyśleć, jaka chwila będzie tą najlepszą. Słoneczne południe czy klimatyczny wieczór?

Tego dnia każdy szczegół odgrywa ogromną rolę, wobec tego warto rozpisać sobie, jak po kolei powinien toczyć się ten dzień. Przygotuj przemowę, zastanów się, w jakiej chwili ją wypowiesz, a co najważniejsze kiedy poprosisz swoją Ukochaną o zostanie Twoją żoną.

W sytuacji, gdy na zaręczyny wybrałeś jakieś turystyczne miejsce, nie zapomnij o zakupie biletów. Warto pamiętać również o pogodzie, która może pokrzyżować Twoje plany, ale nie martw się – oświadczyny w deszczu również mogą być niezwykle romantyczne!

Przygotuj odpowiedni budżet

Rozpisz wszystkie koszty, które będziesz musiał ponieść, nie pomijaj żadnego drobiazgu. Pierścionek zaręczynowy, kwiaty, bilety, nocleg, transport. Zsumuj wszystkie kwoty i dolicz odpowiedni zapas pieniędzy, żeby nie zaskoczyły Cię żadne niespodziewane koszty.

Uwzględnij charakter Twojej partnerki

Bardzo dużą wskazówką dla Ciebie jest po prostu osobowość Twojej wybranki. Jeżeli z natury jest spokojną osobą, lepszym pomysłem na zaręczyny dla niej będzie ciche i kameralne miejsce z pięknym widokiem. Z kolei spontaniczna dziewczyna, która nie boi się wyzwań, na pewno będzie zachwycona kreatywnym pomysłem np. zaręczynami podczas lotu szybowcem nad Tatrami czy podczas skoku na bungee.

Nie rób nic co mogłoby sprawić, że poczuje się zakłopotana. Nawet jeśli, nie wszystko pójdzie zgodnie z planem, który przygotowałeś, Twoja Ukochana na pewno doceni wysiłek, który włożyłeś w organizację tego wyjątkowego dnia.

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Pierścionek zaręczynowy jest bardzo ważną biżuterią, wyrażającą i symbolizującą najpiękniejsze uczucia. Podobnie, jak w przypadku planowania zaręczyn, wybierając pierścionek zaręczynowy warto kierować się osobowością Twojej przyszłej narzeczonej. Być może nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale może to być dla Ciebie naprawdę spora wskazówka.

Wybór koloru złota

Białe czy żółte złoto? A może jednak różowe złoto? Pytanie wydaje się być proste, jednak odpowiedź na nie, kiedy nie zna się preferencji swojej Ukochanej może być trudna. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem będzie przyjrzenie się biżuterii, którą nosi na co dzień.

Jeżeli częściej wybiera złotą biżuterię, wybór jest oczywisty – postaw na pierścionek zaręczynowy z żółtego złota. W przypadku kiedy nie rozstaje się ze srebrną biżuterią, najlepiej będzie dopasować do niej pierścionek zaręczynowe z białego złota. Są kobiety, które lubią zestawiać różne kolory biżuterii, a w takiej sytuacji można postawić na nowoczesną wersję i wybrać pierścionek zaręczynowy z różowego złota.

Drugim sposobem, którym możesz się kierować, zwłaszcza w sytuacji, kiedy Twoja dziewczyna rzadko nosi biżuterię, jest dopasowanie pierścionka do jej stylu. Miłośniczka klasyki z pewnością będzie doskonale czuć się w żółtym złocie, z kolei kobieta, która woli delikatną i subtelną biżuterię będzie zachwycona z białego złota. Różowe złoto to rewelacyjna propozycja dla kobiety, ceniącej sobie nowoczesność. 

Wybór rozmiaru

Najprostszym rozwiązaniem jest pójście do jubilera i zmierzenie palca, jednak to mało zaskakujący sposób, ponieważ dasz swojej partnerce sygnał, jakie są Twoje zamiary. Zaręczyny są najlepsze wtedy, kiedy są niespodziewane, dlatego najlepiej zapomnieć o tej propozycji i spróbować innego sposobu.

Tak naprawdę najprościej jest zajrzeć do szkatułki i zmierzyć pierścionek, który nosi Twoja dziewczyna. Ale co ważne, musi to być pierścionek noszony na tym samym palcu, co pierścionek zaręczynowy, czyli na serdecznym palcu prawej dłoni.

Jeżeli powyższe metoda nie zda egzaminu, możesz spróbować ryzykownego sposobu i zmierzyć jej palec nitką w czasie snu. Jeżeli się nie obudzi, Twój problem został rozwiązany. Nawet w sytuacji, gdy nie trafisz idealnie z rozmiarem, nie martw się, zawsze masz możliwość zwiększenia lub zmniejszenia obwodu pierścionka. 

Mamy nadzieję, że ten poradnik choć trochę ułatwił Ci organizację zaręczyn i wiesz już, jak zorganizować zaręczyny. Jesteśmy pewni, że wszystko pójdzie po Twojej myśli.

Jeżeli szukasz idealnego pierścionka zaręczynowego – zapraszamy Cię do sprawdzenia naszego sklepu!

Brak komentarzy

Przepraszamy, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.