Jaki kamień do pierścionka zaręczynowego?

Jaki kamień do pierścionka zaręczynowego?

Jaki kamień do pierścionka zaręczynowego?

Jaki kamień do pierścionka zaręczynowego będzie idealnie oddawać uczucia do ukochanej osoby? Wybór pierścionka zaręczynowego to niełatwe zadanie dla mężczyzny, który zamierza się oświadczyć. Najczęściej wybieranym kamieniem jest brylant, jednak możemy postawić również na pierścionki zaręczynowe z innymi kamieniami. 

W takim razie, na jaki pierścionek zaręczynowy się zdecydować, z brylantem, cyrkonią, a może z szafirem?

Z jakim kamieniem wybrać pierścionek zaręczynowy?

Każdy kamień cechuje się innymi właściwościami i symboliką. Zastanów się, co chcesz przekazać swojej Ukochanej, i przekaż to za pomocą właściwego kamienia. 

Pierścionek zaręczynowy z brylantem

Oszlifowany diament, czyli brylant jest najtwardszym na świecie kamieniem szlachetnym, co można tu odnaleźć nawiązanie do jego symboliki. Brylant symbolizuje trwałą i mocną miłość. Pierścionek zaręczynowy z brylantem to idealna propozycja dla miłośniczek klasyki i tradycyjnej biżuterii. Błysk tego kamienia sprawi, że Twoja wybranka poczuje się wyjątkowa.

Pierścionek zaręczynowy z szafirem

Kobieta, która przepada za kolorową biżuterią, będzie zachwycona pierścionkiem zaręczynowym z szafirem. Jeżeli Twoja przyszła narzeczona uwielbia niebieski kolor, możesz być pewien, że pierścionek, którym ją zaskoczysz, również przypadnie jej do gustu. Szafir może podkreślić wartości cenione przez Twoją Ukochaną, ponieważ jest symbolem miłości, prawdy i czystości. Pierścionki zaręczynowe z kolorowymi kamieniami nie są najczęściej wybierane, ale zdecydowanie trafią do serca kobiet, którym nie podobają się pierścionki z brylantami.

Pierścionek zaręczynowy z cyrkonią 

Cyrkonia prezentuje się podobnie do brylantu, dlatego jest jego godną alternatywą, tylko z atrakcyjną ceną. Nie tylko wyglądem przypomina brylant, ale posiada podobne właściwości, bowiem cechuje się dużą trwałością. Warto również wspomnieć, że cyrkonia jest produktem sztucznym, nie jest to naturalny kamień występujący w przyrodzie. Pierścionek zaręczynowy z cyrkonią wygląda pięknie na kobiecej dłoni, dlatego nie można mu odmówić dużego zainteresowania. Cyrkonia to także najczęściej stosowany kamień jubilerski, który w towarzystwie złota i innych kamieni tworzy znakomitą biżuterię.

Jaki kamień do pierścionka zaręczynowego wybrać?

Istnieją jeszcze rzadziej spotykane kamienie, które można umieścić na pierścionku zaręczynowym np. topaz, rubin czy szmaragd. My przygotowaliśmy dla Ciebie trzy najpopularniejsze propozycje, jednak jeśli uważasz, że żadna z nich nie spełni oczekiwań Twojej przyszłej żony, masz jeszcze kilka możliwości. Mimo tego liczymy, że przybliżyliśmy Cię do podjęcia właściwej decyzji.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z ofertą pierścionków zaręczynowych!

Brak komentarzy

Przepraszamy, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.