Na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy?

Na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy?

Na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy?

W życiu każdego przyszłego narzeczonego przychodzi taki moment, kiedy musi się wykazać wielką odwagą. Jedną z takich chwil są zaręczyny, kiedy zadasz bardzo ważne pytanie swojej Ukochanej. Oświadczyny pozostają w pamięci na zawsze, są bardzo ważnym momentem w życiu każdego człowieka, jednak mało kto ma świadomość, na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy.

Tradycja pierścionka zaręczynowego

Zanim odpowiemy na pytanie, na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy, chcemy przedstawić Wam tradycje związane z pierścionkiem zaręczynowym. Dawniej, zaręczyny służyły jako umowa przedślubna, zerwanie zaręczyn wiązało się również z wypłatą odszkodowania. Zwyczaj obdarowywania pierścionkiem zaręczynowym pojawił się już w Starożytnym Rzymie i Grecji. Jednak swoją współczesną formę ten zwyczaj przybrał dopiero na początku XX wieku. Początkowo pierścionek zwykło nosić się na serdecznym palcu lewej dłoni, ponieważ przez niego przebiega nerw łączący się z sercem. Z tego względu można mówić o powiązaniu z najważniejszym organem w ludzkim ciele.

Na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy?

Współcześnie w Polsce, pierścionek zaręczynowy jest zakładany na serdeczny palec prawej dłoni. Utarło się, że pierścionek zaręczynowy “rezerwuje” miejsce dla obrączki ślubnej, natomiast w dniu zaślubin powinien ustąpić miejsce i znaleźć się na serdecznym palcu lewej dłoni. Ostatecznie jednak to do narzeczonej należy decyzja, na którym placu będzie nosić pierścionek zaręczynowy.

Jak nosić pierścionek zaręczynowy po ślubie?

Zastanawiasz się, jak nosić pierścionek zaręczynowy z obrączką

  • Pierścionek zaręczynowy na lewej dłoni, obrączka na prawej dłoni – wiele kobiet po ślubie zmienia miejsce pierścionka zaręczynowego, aby zrobić miejsce dla obrączki ślubnej.
  • Pierścionek zaręczynowy i obrączka na prawej dłoni – istnieje możliwość noszenie jednocześnie pierścionka i obrączki na jednym palcu.

Dlaczego pierścionek zaręczynowy nosi się na palcu serdecznym?

Palec serdeczny jest uważany za ten najbliższy sercu. W naszej kulturze palec serdeczny jest symbolem miłości, z tego powodu jest zarezerwowany najpierw na pierścionek zaręczynowy, a potem na obrączkę ślubną.

Pierścionek zaręczynowy powinno nosić się na serdecznym palcu prawej dłoni. Jeżeli zastanawiasz się, jak wybrać pierścionek zaręczynowy – zapraszamy do śledzenia naszego bloga!

Brak komentarzy

Przepraszamy, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.