Obrączki ślubne – z soczewką czy bez?

Obrączki ślubne - z soczewką czy bez?

Obrączki ślubne – z soczewką czy bez?

Wybór obrączek ślubnych jest bardzo ważnym i jednocześnie jednym z trudniejszych wyborów podczas przygotowań do ślubu. Niektórym ta kwestia może wydawać się błaha, jednak obrączki będą Wam towarzyszyć do końca życia. Dlatego pewność, że będą wygodne przeważa nad ich walorami estetycznymi. Wówczas pojawia się pytanie – czy wybrać obrączki z soczewką czy bez?

Obrączki z soczewką i bez – różnice

Obrączki można skategoryzować ze względu na ich kształty. Do tych najpopularniejszych profili należą: obrączki płaskie, płaskie frezowane, z soczewką oraz wklęsłe. Wybór odpowiedniego profilu jest bardzo ważny, ponieważ to od niego zależy komfort podczas noszenia obrączki. Trzeba zwrócić na to szczególną uwagę, w końcu obrączkę będziecie mieć już ze sobą zawsze. Przyjrzyjmy się zatem, czym tak naprawdę są obrączki z soczewką oraz bez.

Eliptyczny przekrój obrączki jest najbardziej dopasowanym kształtem do naszego palca. Nie musimy obawiać się otarciami i odparzeniami. Soczewka ułatwia również wkładanie i zdejmowanie obrączki. Niezaprzeczalną zaletą profilu soczewkowego jest komfort oraz wygoda użytkowania. Niestety nie można tego powiedzieć o obrączkach o prostym profilu, które nie dopasowują się do kształtu palca. Ponadto mogą one nawet sprawiać ból podczas noszenia. Warto mieć to na względzie podczas wyboru obrączek ślubnych.

Brak komentarzy

Przepraszamy, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.