Pierścionek zaręczynowy – wszystko, co musisz wiedzieć

Pierścionek zaręczynowy - wszystko, co musisz wiedzieć

Pierścionek zaręczynowy – wszystko, co musisz wiedzieć

Planujesz oświadczyć się swojej dziewczynie? Nie zrobisz tego bez odpowiedniego pierścionka zaręczynowego. Jest on symbolem miłości i deklaracją oddania na całe życie. Wasze uczucia są najważniejsze, jednak biżuteria, która ją symbolizuje również jest ważna. Dlatego mamy dla Ciebie kilka ważnych wskazówek. Z tego artykułu dowiesz wszystkiego, co musisz wiedzieć o pierścionkach zaręczynowych.

Pierścionek zaręczynowy – o czym pamiętać?

Najcenniejszą informacją, jaką musisz posiadać jest rozmiar palca Twojej ukochanej. Na czas wizyty u jubilera możesz pożyczyć jeden z ulubionych pierścionków i ściągnąć z niego miarę. Zwróć uwagę, czy nosi ten pierścionek na tym samym palcu, na który zakłada się pierścionek zaręczynowy. Jeżeli tak nie jest, będziesz zmuszony zdobyć rozmiar podstępem. Poproś o pomoc bliską osobę Twojej dziewczyny, niech zabierze ją pod pretekstem zakupu prezentu do sklepu z biżuterią, gdzie będzie mogła zmierzyć pierścionki i poznać jej rozmiar.

Drugą ważną kwestią jest kruszec, z którego ma być wykonany pierścionek zaręczynowy. Każda kobieta posiada jakieś preferencje. Najczęściej wybór mężczyzn pada na żółte złoto. Chociaż wiele kobiet nie nosi biżuterii w tym kolorze, przyzwyczajone są one bardziej do koloru srebra. Jednak srebro jest dużo mniej trwałym kruszcem w porównaniu do złota. Dlatego takim Paniom najlepiej podarować pierścionek z białego złota. Decyzja może również paść na różowe złoto, które przez ostatnie lata skradło serca wielu kobiet.

Nie można również pominąć doboru odpowiedniego kamienia. Bezpiecznym i klasycznym wyborem jest brylant, czyli oszlifowany diament. Jest pozbawiony barwy, z tego też powodu będzie pasować, do każdej stylizacji.

Na sam koniec pozostaje chwila, która zwieńcza oświadczyny. Kiedy ona powie “tak”, musisz wiedzieć, na który palec założyć pierścionek zaręczynowy. Pierścionek zakłada się na serdeczny palce prawej dłoni, dokładnie ten sam, na którym nosi się obrączkę. Pierścionek zaręczynowy ma zarezerwować miejsce dla obrączki ślubnej.

Zajrzyj do naszego sklepu i zapoznaj się z ofertą najpiękniejszych pierścionków zaręczynowych!

Brak komentarzy

Przepraszamy, formularz komentarzy jest w tej chwili zamknięty.